Despre Filme

Două Inimi – Un alt eșec cinematografic „made in Romania” care ne jignește inteligența

Dacă credeați că le-ați văzut pe toate, pregătiți-vă pentru Două Inimi. Este, fără nicio reținere, un film extrem de prost. De la interpretare până la regie, totul pare o glumă proastă pe care cineva a decis să o filmeze și să ne-o vândă drept divertisment.

Dialoguri de carton și regie de amatori

Nu poți să ai pretenții de cinema când dialogurile sunt atât de artificiale încât te dor urechile. Actoria? Prost jucat, prost interpretat – ai senzația că oamenii ăia au citit textul de pe prompter cu cinci secunde înainte de „Acțiune!”. Este incredibil cum încă mai scoatem pe piață astfel de producții care par rămase blocate într-o zonă de amatorism cronic.

Leo1Romania Două Inimi – Un alt eșec cinematografic „made in Romania” care ne jignește inteligența
Ce dracu’ caută ăsta în film? E actor?

Vai de mama noastră cu filme autohtone

E dureros să vezi ce direcție iau unele filme românești. În loc să evoluăm, parcă ne scufundăm în mediocritate și clișee obosite. „Două Inimi” nu reușește să transmită nimic, în afară de o mare dorință de a apăsa butonul „Stop” după primele zece minute.

Leo1Romania Două Inimi – Un alt eșec cinematografic „made in Romania” care ne jignește inteligența

Verdictul Leo1Romania: 2/10 – O pierdere de timp pe care nu o recomand nimănui.

Voi ce părere aveți despre valul ăsta de filme românești care apar peste noapte? Mai avem vreo șansă să vedem ceva de calitate sau ne mulțumim cu „producții” de tipul acesta? Aștept să-mi spuneți în comentarii dacă ați rezistat până la final sau dacă ați simțit și voi aceeași dezamăgire cruntă.

Subscribe
Notify of

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

0 Comments
Most Voted
Newest Oldest
Back to top button
error:Conținutul este protejat!!
0
Would love your thoughts, please comment.x