Despre Filme

The Wrecking Crew (Gasca de demolatori 2025): Fast-food și eroi de carton

Am dat peste The Wrecking Crew (2025), un film tipic americanesc, unde eroii driblează gloanțele mai tare decât în Matrix și scapă din orice pericol, ca de obicei. Nimic diferit, nimic nou sub soarele cinematografiei de peste ocean. Nici măcar nu încerc să-l „demolez” din toate balamalele, că mi-aș strica starea degeaba…

Leo1Romania The Wrecking Crew (Gasca de demolatori 2025): Fast-food și eroi de carton

Acțiune standard și „elefanți” la orizont

Vreau doar să spun că e un film de acțiune standard, care nu iese în evidență cu nimic special. Ce aș nota totuși, într-un mod nu tocmai pozitiv, este jocul actoricesc și… prezența fizică. Unele dintre personajele feminine, deși foarte tinere, au devenit niște „mici elefanți”. Se pare că succesul combinat cu fast-food-ul american nu le priește deloc, iar camera de filmat nu iartă pe nimeni.

Leo1Romania The Wrecking Crew (Gasca de demolatori 2025): Fast-food și eroi de carton

„Mușchi” care joacă impecabil… de prost

Cât despre ei, actorii de sex… musculos, joacă impecabil. Impecabil de prost! Scenele de luptă trădează faptul că timpul nu a stat în loc, iar vârsta își spune cuvântul, oricât s-ar chinui montajul să ascundă asta. Mișcările sunt „îmbătrânite”, iar realismul e lăsat la intrarea în platou.

Verdictul Leo1Romania: 5.5/10

Nu este unul dintre filmele pe care le-aș recomanda cu mâna pe inimă, dar, vorba aia: „merge” mai degrabă decât să te uiți la o porcărie „mioritică”. E un consumabil de duminică și atât.

Voi ce ziceți, mai avem vreo șansă să vedem filme de acțiune cu actori care chiar arată și se mișcă conform rolului, sau ne obișnuim cu „super-eroii” de fast-food? Hai să dezbatem în comentarii dacă mai merită să dăm „Play” la astfel de producții! 🎥🍔🥊🎙️

Subscribe
Notify of

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

0 Comments
Most Voted
Newest Oldest
Back to top button
error:Conținutul este protejat!!
0
Would love your thoughts, please comment.x